Kiedy zbliżają się urodziny św. Andrzeja, należy zabawę szykować, bo zbliża się okres adwentu. Młodzież mieszkająca w Bursie Gdańskiej przy ul. Smoleńskiej razem z wychowankami Internatu CKZiU zaangażowała się w przygotowanie Wieczoru Andrzejkowego. Razem z wychowawcami ustalono przebieg zabawy, wymyślając poszczególne etapy imprezy. Należy wskazać na wkład wychowanków, którzy przygotowali prezentację dotyczącą tradycji andrzejkowej. Ponadto młodzież przedstawiła propozycję punktów, gdzie można było u wróżki zamówić wróżbę lub samemu wróżyć z wosku, jeżeli ma się bogatą wyobraźnię. Dla serc spragnionych miłości można było wróżyć z serca przebitego ostrzem szpilki, która wskazywała wybranka/ę losu. Wychowankowie chętnie uczestniczyli w rzucie monetą do kubka - jeżeli trafiłeś, to dobra wróżka przedstawiła Ci twoją przyszłość.

Należy podkreślić, że wszystkie te zabawy i inne zajęcia odbywające się na sali, koordynowały prowadzące imprezę Zuzanna i Eliza. Dziewczęta tak dobrze modelowały imprezę, że młodzież bawiła się wspaniale tańcząc belgijkę oraz uczestnicząc w karaoke. W czasie zabawy młodzież zawiązywała nowe znajomości, wymieniała uwagi dotyczące mieszkania w internacie / bursie, dzieliła się swoimi spostrzeżeniami.

Wychowankowie mieli okazję poznać obyczaje związane z dniem św. Andrzeja - zabawy, przysłowia. W czasie imprezy obecna była także młodzież z Ukrainy, która - jak się okazało - nie znała tego zwyczaju, ponieważ na Ukrainie nie celebruje się św. Andrzeja, ale chętnie włączyła się w zabawę.

Zabawa trwałaby pewnie do rana, ale czas ciszy nocnej zbliżał się nieubłaganie i trzeba było ją zakończyć. Młodzież z żalem opuszczała salę andrzejkowych zabaw, ale na koniec usłyszała radosną wieść, że w kolejnym roku znowu będziemy obchodzić dzień św. Andrzeja.

Na salę weszła ekipa sprzątająca, która sprawnie doprowadziła salę lekcyjną do porządku.

Tak zakończyły się Andrzejki Anno Domini 2018.