W dniach 9 i 10 czerwca 2018 r. odbył się IV Międzynarodowy Zjazd Szkół i Placówek im. Ireny Sendlerowej w Teatrze Szekspirowskim. Przygotowania do zjazdu trwały wiele miesięcy, ale przeżycia jakie towarzyszyły wszystkim uczestnikom zapadły głęboko w sercach i dostarczyły głębokich wzruszeń.

Uroczystość uświetniła swoimi wspomnieniami Relli Robinson – ocalała z Holocaustu.

Spektakl w reżyserii naszych wychowawczyń Danuty Główczewskiej i Magdy Osińskiej „Życie w słoiku” w wykonaniu naszych wychowanków Magdaleny Bukowskiej w roli Ireny Sendlerowej, Aleksandry Jasienieckiej, Patrycji Terman, Weroniki Zalapana, Laury Krzyżewskiej, Adriana Żukowskiego, Tymoteusza Tyndy, Przemysława Pietruszewskiego, Jakuba Karnickiego – wywołał aplauz na stojąco. Koncert absolwentów Bursy: Alicji Herman, Igi Czyżykowskiej i Rafała Baranowskiego wzbudził nie mniejszą falę gorących oklasków.
Drugi dzień zjazdu poświęcony był Debacie na temat „Moralnych wyzwań współczesności”. Zorganizował ją nasz wychowanek Jakub Piekarski, który wraz z młodzieżą z trójmiejskich liceów wziął w niej czynny udział.
Choć uroczystość już minęła, na dobre wpisała się w pamięć wszystkich uczestników. Chwile, które przeżyliśmy były niezwykle wzniosłe, a nasza młodzież okazała się wszechstronnie uzdolniona i prawdziwie dojrzała.