Dnia 14.04.2016 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Bolesławowie odbyła się XI już edycja Konkursu Prozy i Poezji Jana Pawła II Burs i Internatów Województwa Pomorskiego. W tym roku konkurs został rozszerzony o twórczość innych autorów zajmujących się prozą i poezją chrześcijańską jak np. ks. Jan Twardowski. Konkurs jak co roku, przebiegał w podniosłej atmosferze, czas się zatrzymał w miejscu, a uczestnicy jak i publiczność poddali się chwili refleksji nad życiem i naturą ludzką oraz wiarą i jej głębokim sensem. Młodzież wykazała ogromną wrażliwość i dojrzałość interpretacji tekstu i poezji Jana Pawła II, która jak powszechnie wiadomo wymaga głębokiego zrozumienia.
Naszą Bursę reprezentowała po raz drugi Weronika Fijał (z budynku bursy przy ul. Piramowicza) w kategorii test z wiedzy biograficznej, zajmująć II miejsce. I miejsce zdobyła przedstawicielka Bursy Gdańskiej przy ul. Podwale Staromiejskie Ramona Witkowska.
W kategorii Prozy i Poezji Jana Pawła II zdobyliśmy III miejsce dzięki występowi i znakomitej interpretacji wiersza św. Jana Pawła II pt. „ Późniejsze rozpamiętywanie spotkania” Natalii Madej z budynku przy ul, Lastadia 41.