W dniu 18 maja 2015 r. w budynku przy ul. Podwale Staromiejskie zorganizowano wyjście na największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO odbywającą się na PGE Arenie. 18 wychowanków pod opieką wychowawcy p. Patryka miało niepowtarzalną okazję zobaczyć ok 100 makiet i budowli stworzonych z prawie 3 milionów klocków Lego zajmujących powierzchnie 1500 m². Były makiety prezentujące słynne sceny z takich filmów jak: Indiana Jones, Gwiezdne Wojny, Władca Pierścieni czy Piraci z Karaibów. Zbudowano makiety przedstawiające historyczne wydarzenia takie jak lądowanie człowieka na Księżycu czy upadek Muru Berlińskiego. Niezwykle ciekawie prezentowały się modele wielu znanych na całym świecie budowli m.in. Wieża Eiffla, Taj Mahal czy Sydney Opera House. Nie zabrakło także polskich akcentów w postaci Pałacu Kultury
i Nauki, stadionu PGE Arena czy odwzorowanej z niezwykłą szczegółowością ulicy z okresu PRL-u. Ogromną uwagę zwiedzających przyciągnęły makiety wykonane z Lego City o powierzchni 25 m² przedstawiające niewielkie miasteczka tętniące życiem z lotniskiem, posterunkiem policji i straży pożarnej, jeżdżącymi kolejkami czy statkami stojącymi w porcie. Największe zainteresowanie młodzieży wzbudziły interaktywne modele robotów zbudowanych z Lego Technic, które wykonywały różne zaprogramowane czynności jak np. układanie kostki rubika. Jednak największą atrakcją wystawy był wykonany z ogromną dbałością o szczegóły 11 metrowy model statku Titanic, na którego zbudowanie potrzeba było aż 500 tysięcy klocków. Ci z bardziej spostrzegawczych zwiedzających mogli zobaczyć na jego dziobie 2 figurki „odgrywające” słynną scenę z filmu „Titanic” 
z udziałem Kate Winslet i Leonadro DiCaprio. W trakcie ponad godzinnej wędrówki po wystawie wychowankowie mieli okazję zobaczyć jeszcze wiele innych ciekawych konstrukcji z klocków o różnej tematyce.