W dniu 28.10.2014 r. w budynku przy ul. Podwale Staromiejskie odbył się II etap XIV rozgrywek sportowych wychowanków burs i internatów województwa pomorskiego. Do rozgrywek w szachy, warcaby i ping-ponga przystąpiło 59 wychowanków z: Internatu ZSZ nr 9 w Gdańsku, Internatu CKU Orunia, Internatu Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Gdańsku, Internatu Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Gdyni, Internatu Zespołu Szkół Budowlanych w Gdyni i Bursy Gdańskiej (3 budynków). Koordynatorem imprezy był p. Jan Baz z Internatu Liceum Ogólnokształcącego nr 3 
w Gdyni. W skład jury weszli wychowawcy p. Ewa i p. Patryk – odpowiedzialni również za pomoc w organizacji rozgrywek - oraz p. Irek (pan odpowiedzialny za zajęcia sportowe w bursie). Po zaciętych rozgrywkach trwających ponad 2h jury ogłosiło wyniki: 

Szachy

I miejsce – Mateusz Klein (III LO Gdynia)
II miejsce – Krystian Rymon Lipiński (III LO Gdynia)
III miejsce – Adrian Sztolsztejner (ZSB Gdynia)

Warcaby

I miejsce – Paweł Regosz (Bursa Gdańska)
II miejsce – Cezary Blachowski (Bursa Gdańska)
III miejsce – Kamil Dąbrowski (Bursa Gdańska)

Ping-pong (chłopcy)

I miejsce – Sebastian Musiał (ZSZ Nr 9 Gdańsk)
II miejsce – Paweł Błąkała (Bursa Gdańska)
III miejsce – Piotr Szymański (Bursa Gdańska)

Ping-pong (dziewczęta)

I miejsce – Aleksandra Penk (ZSB Gdynia)
II miejsce – Magdalena Zabrocka (Bursa Gdańska)
III miejsce – Wiktoria Krygier (ZSB Gdynia)

Laureatom p. wicedyrektor Dorota Drozdowska wręczyła dyplomy z nagrodami. Mistrz i wicemistrz z każdej dyscypliny przechodzą do III i ostatniego etapu, który odbędzie się 19 listopada w Powiatowej Bursie dla Młodzieży Szkolnej w Chojnicach.